جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
دانشگاه هنر باید خلاقیت را درون دانشجویان زنده نگه دارد/هنر زندگی است زندگی را از ما نگیرید
یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

یک فارغ التحصیل دانشگاه هنر معتقد است: دانشگاه هنر واقعاً باید دانشگاه هنر بماند و در راستای حمایت‌های مختلف از دانشجویان گام بردارد و هنر و خلاقیت آن‌ها را دست‌کم نگیرد.
به گزارش نمایندگی ایسنا در دانشگاه هنر، الهام حسنوند سال 1392 تحصیل خود در رشته سینما را در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر آغاز کرد و در مقطع کارشناسی ارشد رشته سینما هم از همین دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. او در حال حاضر در حوزه طراحی صحنه و لباس و تبلیغات، مشغول به فعالیت است. وی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در دانشگاه هنر، درباره نقاط ضعف و قوت دوران دانشگاه و همچنین نحوه ورودش به بازار کار توضیحاتی را مطرح کرده است که در ادامه می خوانید:
حسنوند فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته سینما و تئاتر دانشگاه هنر، درباره تجربه ورود خود به دانشگاه هنر این‌گونه توضیح داد: ورود به دانشگاه هنر یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای من بود و حس خیلی خوبی داشتم که توانستم با کسب یک رتبه عالی در کنکور کارشناسی، در این مقطع در رشته سینما به تحصیل بپردازم. اما طبیعی بود که اوایل ورودم به دانشگاه، نسبت به محیط و دانشجویان حس غریبی داشته باشم که با گذشت زمان، این مشکل کم‌کم حل شد و توانستم با محیط دانشگاه وفق پیدا کنم.
وی در خصوص تحصیلات خود ادامه داد: تحصیلاتم را در رشته سینما آغاز کردم و بعد از انتخاب گرایش تدوین، فرصتی برایم مهیا شد تا بخشی از دوران تحصیل خود را با برخی از اساتید مجرب این حوزه پشت سر بگذارم.
این فارغ‌التحصیل دانشگاه هنر درباره اینکه آیا انتظاراتی که از دانشگاه داشته، برآورده شده است یا خیر، گفت: تصور من این بود که بعد از فارغ‌التحصیل شدن، از نظر آکادمیک، حرفه‌ای بودن و همچنین مهارت‌های اجرایی تبدیل به آدم متفاوتی خواهم شد. اما بیشترین چیزی که در دوره تحصیل خود به دست آوردم به شکل تجربی بود چون توانستم هم‌زمان با گذراندن این دوره، فعالیت کاری هم داشته باشم.
حسن وند در پاسخ به این سؤال که آیا تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در داخل کشور و یا دانشگاه‌های خارج از ایران را دارد، اظهار کرد: قطعاً در رشته دکتری دوست دارم در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل بدهم و در حال حاضر علاقه‌مند به ادامه تحصیل در ایران نیستم.
وی در خصوص ورود به دنیای حرفه‌ای پس از خروج از دانشگاه هنر، و اینکه چقدر خود را آماده ورود به این حوزه می‌بیند، بیان کرد: من هنوز وارد دنیای حرفه‌ای نشده‌ام، اما در حال حاضر در شاخه طراحی صحنه مشغول فعالیت هستم. البته جا دارد که به آموزش‌هایی که در طول دوران تحصیل خود دیده‌ام اشاره کنم، چون قطعاً در زمینه فعالیت کاری من بی‌تأثیر نبوده‌اند.
این فارغ‌التحصیل دانشگاه هنر، از مهم‌ترین معضلات دوره تحصیل خود چنین گفت: در دوران تحصیلم متأسفانه مشکلات زیادی در دانشگاه موج می‌زد؛ به عنوان مثال انتخاب واحدهایی که برای شاخه سینما با گرایش تدوین گذاشته بودند خیلی قدیمی شده بود زیرا متناسب با استاندارهای آموزشی دانشگاه‌های جهان نبود و از طرفی بحث بروز نبودن اساتید و روش نامناسب تدریس آن‌ها دانشجویان را اذیت می‌کرد. در صورتی که انتظار می‌رفت دانشگاه هنر به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر هنری خاورمیانه نقش بیشتری در راستای کیفیت آموزش ایفا کند.
حسن وند بهترین خاطره خود از دوران تحصیل در دانشگاه هنر را چنین بیان کرد: یکی از بهترین خاطره‌های من در دانشگاه این بود که به عنوان دانشجوی ممتاز انتخاب شدم و رتبه اول را در رشته خود کسب کردم و جز دل‌تنگی‌هایی که گاهی برای من به وجود می‌آید، خاطره بدی از دانشگاه ندارم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم دانشگاه هنر واقعاً دانشگاه هنر بماند. در راستای حمایت‌های مختلف از دانشجویان گام بردارد، هنر آ‌ها را دست‌کم نگیرد و خلاقیت را در درون دانشجویان زنده نگه دارد، زیرا هنر زندگی است. زندگی را از ما نگیرید.
انتهای پیام