جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
امضای تفاهم‌نامه مشترک میان کارگروه مد و لباس و جهاد دانشگاهی
سه شنبه 6 آذر 1397

تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور استفاده و بهره‌برداری از ظرفیت‌های مجموعه جهاد دانشگاهی ساعت ۱۴ روز سه شنبه ۶ آذرماه در دفتر مرکزی خبرگزاری قرآنی ایکنا با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی امضا شد.
این تفاهم نامه در راستای سیاست‌های حوزه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه ای و دانشگاهی جهاد دانشگاهی منعقد شد.
عیسی علیزاده در این مراسم گفت: بالاخره جامعه باید به این نکته برسد که بحث مد و لباس یک موضوع فرهنگی است و با موضوع فرهنگی باید به صورت فرهنگی برخورد کرد.
بهزاد رشیدی، رئیس جهاد دانشگاهی هنر نیز به ارتباط خوب این واحد دانشگاهی با کارگروه ساماندهی مد و لباس اشاره و اظهار کرد: جهاد دانشگاهی واحد هنر دو جشنواره دانشجویی در حوزه مد و لباس دارد که دبیر کارگروه در هر دو جشنواره با ما همکاری دارد و از گذشته زمینه‌های همکاری ما مطرح بوده و امضای این تفاهم‌نامه اتفاق مبارکی است که به گسترش همکاری‌ها خواهد انجامید.
زهرا کامیاب، معاون مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی با اشاره به برگزاری «هکاتون طراحی لباس و زیورآلات با محوریت سوره مبارکه کوثر» گفت: از تمام واحدهایی که پتانسیل کار در این زمینه را دارند، برای همکاری دعوت شده‌است.
الهام زایجانی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر نیز طی سخنانی اظهار امیدواری کرد با تفاهم‌نامه منعقده در بحث مناظره دانشجویی و افکارسنجی در حوزه مد و لباس از ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده شود.
حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس نیز با تأکید بر جایگاه مهم مد و لباس به عنوان بخش مهمی از سبک زندگی، گفت: با توجه به گستردگی جهاد دانشگاهی می‌توانیم از این توانمندی‌ها در حوزه مد و لباس استفاده کنیم.
وی ادامه داد: دوره تک‌‌محوری و خودمحوری به پایان رسیده و باید با همکاری به نتایج مورد نظر رسید. اکنون مد و لباس به عنوان محصول مهم صنایع فرهنگی تعریف می‌شود و محصولی است که می‌تواند جامعه را به سمت اهداف فرهنگی سوق دهد و یا بین آنها فاصله ایجاد کند.
قبادی اظهار کرد: ما به مد و لباس به عنوان یک صنعت صرف نگاه نمی‌کنیم، بلکه نگاه ما هنر ـ صنعت مد و لباس است و با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی پژوهشکده‌های متعددی دارد، می‌تواند در بحث بازاریابی جهانی و شناخت روش‌ها و ارائه پیشنهادها به صاحبان سرمایه در حوزه مد و لباس کمک کند و رویکرد جهانی به فعالیت‌های ما بدهد.
وی تصریح کرد: از نظر محتوای حرفه‌ای و طراحان توانمند، اکنون دست ما پر است، اما از نظر اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح دانش طراحان در ارتباط‌گیری با رسانه‌ها باید از توانایی جهاد استفاده کنیم.
بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده همکاری و مشارکت در زمینه توسعه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، هنری در زمینه مد و لباس اسلامی ـ ایرانی و بهره‌‌گیری متقابل از ظرفیت‌های موجود با توجه به اهداف و مخاطبان طرفین تعهد شد.
تعهدات کارگروه ساماندهی مد و لباس: طراحی سرفصل‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مشترک با جهاد، همکاری در برگزاری مراسم، مسابقات و جشنواره‌های مشترک، مشارکت در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های مورد توافق، بهره‌گیری از اساتید جهاد دانشگاهی در داوری جشنواره‌های تخصصی مد و لباس، تسریع در صدور مجوز رویدادهای مد و لباس که توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود، اعطای شناسه شیما و مالکیت معنوی به شرکت‌کنندگان و برگزیدگان جشنواره‌ها و مسابقات جهاد دانشگاهی مرتبط با حوزه مد و لباس و ... را متعهد شد.
در مفاد این تفاهم نامه جهاد دانشگاهی متعهد به همکاری در راه اندازی هیئت اندیشه ورز(اتاق فکر)، استفاده از شبکه های اطلاع رسانی الکترونیکی و مکتوب جهاد دانشگاهی برای انعکاس اخبار کارگروه، برگزاری مناظرات دانشجویی در زمینه های مد و لباس، عفاف و حجاب و همچنین همکاری در زمینه برگزاری دوره های آموزش تخصصی ملی و یا بین المللی به همراه برگزاری آزمون و صدور گواهی نامه معتبر با عاملیت جهاد دانشگاهی هنر شده است.
لازم به ذکر است امکانات و توانایی های جهاد دانشگاهی هنر در حوزه آموزش و پژوهش در این تفاهم نامه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام