جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
رقابت 196 نامزد در انتخابات انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی/آغاز فصل جدیدی از تعامل و همکاری
سه شنبه 7 اسفند 1397

انتخابات برای تعیین دبیران 22 انجمن علمی و 2 کانون فرهنگی موجود در دانشکده‌های دانشگاه هنر طبق برنامه زمانبندی اعلام شده، طی سه روز 8 ،12 و 19 اسفند‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایسنای دانشگاه هنر،در این دوره از انتخابات به منظور تعیین دبیران انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی این دانشگاه، 196 نفر نامزد شده‌اند که براساس جدول زمانبندی انتخابات و اخذ رأی برای آنها در مکان و زمان مقرر به انجام خواهد رسید.
انجمن‌های علمی که طی چهارشنبه 8 اسفند و یکشنبه 12 اسفند انتخابات آنها برای معرفی دبیر برگزار می‌شود عبارتند از ادبیات نمایشی، بازیگری و کارگردانی، پژوهش هنر، تصویرسازی، سینما، شهرسازی، صنایع دستی، پارچه و لباس، طراحی صنعتی، طراحی گرافیک، عکاسی، فرش، مرمت اشیاء تاریخی و مطالعات موزه، مطالعات عالی هنر اسلامی، معماری، معماری ـ انرژی، معماری ـ مدیریت پروژه ساخت، معماری داخلی، موسیقی، نقاشی، نمایش عروسکی ضمن آنکه دو کانون فرهنگ و ادب و نمایش دانشگاه هنر نیز در این ایام شاهد برگزاری انتخابات برای تعیین دبیران خود خواهند بود.
به این انجمن‌های علمی که انتخابات آنها طی دو روز مذکور برگزار می‌شود باید انجمن علمی انیمیشن را نیز افزود که با توجه به برگزاری دوسالانه انیمیشن و به درخواست مدیرگروه انیمشن، انتخابات آن به یکشنبه 19 اسفندماه موکول شده است.
با این تفاصیل باید اذعان کرد که مشارکت مطلوب دانشجویان در برگزاری این دوره از انتخابات نشان از پویایی فضای آموزشی و پرداختن به مباحث علمی و پژوهشی در آن دارد و حجم بالای متقاضیان به منظور کاندیداتوری انتخابات این دوره انجمن‌های علمی گواه بارز بر این مدعاست که دانشجویان سعی در اثبات خود به منظور مدیریت هر چه مطلوبتر امور دانشگاهی و به ویژه امور آموزشی آن دارند.
از میان انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی حاضر در این دوره که البته تعدادی از آنها به جهت به حد نصاب نرسیدن تعداد نامزدان در انتخابان شرکت نخواهند کرد، برخی همچون انجمن علمی طراحی صنعتی با معرفی 17 نامزد و کانون نمایش با 21 نامزد، رکوردار بوده و به طور قطع در جریان انتخابات حداقل در این دو انجمن و کانون فرهنگی شاهد رقابتی فشرده و تنگاتنگ خواهیم بود و کمترین میزان مشارکت نیز از آن انجمن علمی موسیقی است که تنها با معرفی 4 نامزد در این دوره از انتخابات شرکت کرده است.
با این وجود، فراوانی تعداد نامزدهای شرکت‌کننده در این دوره انتخابات انجمن‌های علمی دانشگاه هنر این موضوع را به اثبات می‌رساند که دانشگاه در دوران جدید مدیریتی خود علاوه بر ارائه مطلوب واحدهای درسی و دقت در روند اجرایی و تحصیلی و امور مربوط به دانشجویان باید با اتکاء به توان فنی و مدیریتی دانشجویان تربیت‌یافته این دانشگاه که زمینه را برای تعامل و همکاری مؤثر میان آنها فراهم می‌آورد، سعی در تحقق خواسته‌ها و مطالبات بحق دانشجویان داشته باشد.
مشارکت بیش از پیش دانشجویان دانشگاه هنر در همه سطوح و رشته‌های گوناگون از رهگذر فعالیت انجمن‌های علمی همچنین پیامد مثبت دیگری نیز به دنبال دارد و آن اینکه دانشگاه هنر آینده خود را به واسطه تربیت مدیران موفق از میان دانشجویان کارآمد خود به منظور محول کردن امور مدیریت و اجرایی تضمین خواهد کرد.
انتهای پیام