جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
با همکاری و حمایت مرکز رشد و خلاقیت دانشگاه هنر در حال برگزاری است؛ نمایشگاه دست ساخته های کارتنی حسام کلی در گالری هنر
سه شنبه 14 اسفند 1397

نمایشگاه دست ساخته های کارتنی حسام کلی واقع در چهار راه ولیعصر کوچه بالاور ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر ، از ساعت 8 تا 20:30 پذیرای علاقمندان است .
حسام کلی دانشجوی کارشناسی ارشد مرمت دانشگاه هنر ، درباره نمایشگاه دست ساخته های کارتنی که خود خالق آن آثار است، به خبرنگار ایسنای دانشگاه هنر ،گفت: در واقع کار من با کارتن از سه سال قبل شروع شد و در حین کار نیز با قابلیت های بافت کارتن آشنا شدم و با استفاده از طرح های سلیقه ای تولید آثار هنری با کارتن را شروع کردم.
وی در ادامه افزود: استقبال و بازخورد دوستان و اطرافیان ازطرح هایم من را راغب و تشویق به تولید انبوه و متفاوت کرد به طوری که در حال حاضر طرح های متفاوت و زیادی را اجرا و درسطح گالری ها عرضه کرده ام.
این هنرمند با اشاره به دلیل استفاده از متریال کارتن در کارها و طرح هایش ، بیان کرد: همیشه به کارتن به عنوان یک محصول برای بسته بندی و کالای دور ریختنی نگاه می کردند ، چون کارتن هیچ وقت موضوعیت نداشته و متریالی برای تولید کار نبوده است و بیشتر برای بسته بندی از آن استفاده می کردند، بخاطر همین شروع کردم کار کردن با کارتن تا با ایده های نو ه خلاقیت و ایجاد اثر خاص بپردازم.
کلی تصریح کرد: کارتن معایبی مانند عدم مقاومت مناسب در برابر تحریق و رطوبت دارد و از طرفی هم مزیتی مانند دارا بودن بافت فلوت را دارد و این بافت ویژه کارتن است نه چیز دیگری، این بافت متخلخل ، نیز در زوایای مختلف برش می خورد و و در ابعاد مختلف ، بافت های متفاوتی را پیدا می کند.
او گفت: در طراحی ابهترین نوع کارتن را انتخاب کردم که دارای مقاومت بالا باشد ، در واقع با استفاده از فناوری نانو آنرا در برابر آتش و رطوبت مقاوم سازی کردم .
دانشجوی کارشناسی ارشد مرمت دانشگاه هنر در ادامه افزود: در بعضی از طرح ها به دلیل اینکه کار خاص و متفاوتی را ارایه دهم از متریال های دیگری مانند ورقه های پلاستیکی ، چوب و فلز نیز استفاده کردم.
کلی گفت: محصولات ارایه داده شده در گالری هنر دانشگاه هنر ، شامل انواع آباژور، شکلات خوری، گلدان، جاشمعی، فانوس و .....است ، البته تولید انبوه این محصولات با متریال کارتن را نیز انجام دادیم که از هر کدام تعداد محدودی جهت نمونه کار ، در این گالری ورود کردند .
وی بیان کرد: این اولین نمایشگاه کارها و طرح های بنده است، اما قصد دارم در نمایشگاه های بعدی تعداد کارها و طرح های خاص و محدود ارایه کنم.
این هنرمند در پایان خاطر نشان کرد: آثار و طرح های خود را فقط به گالری های هنری عرضه می کنم در حال حاضر تصمیمی مبنی بر ارایه آثار به بازار ندارم. همچنین لازم می دانم از همکاری شیما صاعدی و زهرا طالبی در تهیه این آثار قدردانی کنم. 


 گفتنی است:نمایشگاه دست ساخته های کارتنی با همکاری و حمایت های مرکز رشد و خلاقیت دانشگاه هنر که از 11 اسفند ماه برپا شده است ،تا پایان هفته جاری در گالری هنر دانشگاه هنر واقع در چهار راه ولیعصر کوچه بالاور ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه ، از ساعت 8 صبح تا 20:30 پذیرای علاقمندان است .
انتهای پیام