جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
آخرین روز برگزاری جشنواره فروش محصولات هنری
شنبه 18 اسفند 1397

جشنواره فروش محصولات هنری که به همت مرکز هنر و معماری انگاره وابسته به جهاد دانشگاهی هنر از 12 اسفند در مؤسسه فرهنگی صبا برگزار شده است، امروز شنبه 18 اسفند به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرنگار ایسنای هنر؛ جشنواره عرضه و فروش محصولات هنری به همت مرکز هنر و معماری انگاره وابسته به جهاد دانشگاهی هنر ، از یکشنبه 16 اسفند در مؤسسه فرهنگی صبا با عرضه بالغ بر 600 اثر هنری در قالب‌های گوناگون و نوعاً سفال و سرامیک برگزار شده است و امروز شنبه 18 اسفند پس از 6 روز فعالیت به کار خود پایان خواهد داد.
عرضه مؤثر آثار هنرمندان نسل جوان با نظارت جهاد دانشگاهی هنر و برپایه قیمت‌گذاری محصولات به نمایش درآمده در این جشنواره فرصتی را فراهم کرد که در روزهای پایانی سال، علاقه‌مندان به آثار هنری علاوه بر آگاهی نسبت به توانمندی موجود در میان هنرمندان جوان و غالباً دانشجویان دانشگاه‌های هنری نسبت به خرید و در اختیار گرفتن محصولات هنری مورد مطالبه خود با قیمتی واقعی اقدام کنند.
از آنجا که جهاد دانشگاهی هنر درصدد انتفاع از برگزاری چنین رویدادهای هنری نیست لذا در برگزاری چنین جشنواره‌ای کوشید تا با استفاده از ارتباط مؤثری که با برخی از نهادها و مؤسسات متولی فرهنگ و هنر همچون فرهنگستان هنرو مؤسسه فرهنگی صبا دارد، شرایطی را فراهم آورد که عرضه محصولات هنری مورد نظر در فضایی صمیمانه و البته مؤثر به جهت مکانی که برای در معرض قرار دادن این آثار هنری اختصاص یافته است، صورت گیرد.
به این جهت جهاد دانشگاهی هنر حتی نسبت به ارزیابی بهای محصولات هنری تأیید و به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه نیز تمام اختیارات را به هنرمندان شرکت‌کننده در این رویداد محول کرد تا آنها با توجه به وقت و زمانی که از مرحله ایده تا اجرای اثر نمایشی خود داشته‌اند اقدام به ارزشگذاری اثر خود کنند.
البته به نظر می‌رسد که اقدام مؤثر جهاد دانشگاهی هنر در برگزاری چنین نمایشگاهی نیاز به حمایت‌های همه‌جانبه سایر مؤسسات هنری دارد و همچنان که مؤسسه فرهنگی صبا همراه جهاد دانشگاهی هنر در برگزاری این جشنواره بود توقع می‌رود که سایرین هم با انجام سلسله اقدامات تشویقی و ترویجی خود در هر چه بهتر دیده شدن این جشنواره و عرضه محصولات هنری اهتمام ویژه ای داشته باشند.
یادآور می‌شود، جشنواره فروش محصولات هنری امروز شنبه 18 اسفند و در آخرین روز از برگزاری از ساعت 12 تا 20 آماده بازدید علاقه‌مندان و فروش محصولات هنری است.
انتهای پیام