جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
دانشگاه هنر و تلاش برای احیای هویت هنری با اتکا به توان تخصصی
سه شنبه 11 تیر 1398

به گزارش ایسنای دانشگاه هنر، پنجشنبه گذشته 6 تیرماه، سیدحسن سلطانی و هیئت همراه سفری به مشهد مقدس داشتند که طی آن دو تفاهمنامه ابتدا به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و سپس شهرداری مشهد امضاء کردند.
مفاد مورد توافق در تفاهمنامه نخست ارتقا و ایجاد ارتباط و تبادلات اطلاعات علمی و پژوهشی در زمینه مستند‌سازی، تألیف کتاب و مرمت ابنیه و آثار تاریخی استان خراسان رضوی بود ضمن آنکه طرفین نسبت به برگزاری کنفرانس‌ها، همایش‌ها، سخنرانی و سمینارهای علمی و تخصصی در زمینه پژوهش و حفاظت ابنیه و آثار تاریخی به نقاط مشترکی دست پیدا کردند.
در تفاهمنامه دانشگاه هنر با شهرداری مشهد نیز علاوه بر ایجاد و راه‌اندازی پردیس دانشگاه هنر در مشهد مقدس، تعامل با این مرکز خدمات شهری در زمینه زیباسازی مشهد و حمایت از پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های با موضوع هنر شهری نیز آمده است.
با این تفاصیل دانشگاه هنر سعی در ایجاد ارتباط با سازمان‌ها و نهادهای خدماتی و متولی امور فرهنگی و هنری دارد تا علاوه بر تقویت بنیه‌های علمی و پژوهشی، در کاربردی شدن توان تخصصی موجود در نزد دانشجویان و اساتید دانشگاه در عرصه‌های اجرایی نیز گامی بردارد.
انتهای پیام