جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
آغاز دوره پرورش مربی هنر کودک در دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر
دوشنبه 31 تیر 1398

نخستین دوره آموزشی کوتاه‌مدت پرورش مربی هنر کودک از امروز دوشنبه 31 تیرماه در دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر آغاز به کار کرد.
به گزارش ایسنای دانشگاه هنر، رامین فنائیان؛ رئیس گروه آموزش‌های آزاد معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر در نخستین جلسه این دوره آموزشی گفت: این دوره آموزشی براساس یک ضرورت و احساس نیاز برگزار می‌شود؛ نیاز به ایجاد دوره‌های تکمیلی آموزشی برای هنرجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های هنری که درصد قابل توجهی از آنها آموزش هنر در مدارس و برای کودکان و نوجوانان را به عنوان یک شغل در آینده حرفه‌ای خود انتخاب می‌کنند.
وی ادامه داد: واقعیت این است که ما چنین رشته‌ای را در دانشگاه به شکل آکادمیک نداریم در حالی‌که در بسیاری از کشورها، آموزش هنر به عنوان یک رشته دانشگاهی و یا یک مهارت حرفه‌ای مورد توجه است و این خلأ موجب شده که بسیاری از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های هنری وقتی به عنوان مدرس و دبیر دروس هنری، جذب کادر آموزشی مدارس و مراکز آموزشی می‌شوند، چندان هدفمند به آموزش هنر برای کودکان نپردازند.
این دوره آموزشی که با تدریس اردشیر پژوهشی از مدرسان باسابقه حوزه آموزش هنر کودک در حال برگزاری است، در یک ترم 20 جلسه‌ای طراحی شده که در مرحله نخست هفته‌ای دو جلسه و مجموعاً 10 جلسه برگزار می‌شود و در مرحله دوم پس از وقفه‌ای کوتاه،ادامه خواهد یافت.

شایان ذکر است، به افرادی که با موفقیت توانسته‌اند این دوره را سپری کنند، گواهی شرکت در دوره اعطا خواهد شد.

یادآور می شود، اولویت این دوره آموزشی با هنرجویان دانشگاه هنر، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه است که به عنوان مربی و مدرس هنری در مداس و آموزشگاه‌های هنری مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام

 

گالری تصاویر