جهاددانشگاهی واحد هنر | اخبار هنر و دانشگاه هنر(دفتر ایسنای دانشگاه هنر)
تمرکز هیات هنر دانشگاه هنربر روی اهالی هنر و رسانه است
سه شنبه 12 شهریور 1398

هیات هنر دانشگاه هنر ، در ایام محرم فضایی جهت نمایش آثار هنری با موضوع محرم برای اهالی هنر و رسانه را فراهم می کند.
به گزارش خبرنگار ایسنای دانشگاه هنر، در بدو ورود به دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر متوجه برپایی خیمه گاه حسینی و نحوه عزداری برای سالار شهیدان به شیوه متفاوت و جذابتر از سایرعزاداری های مناطق 22 گانه پایتخت می شوید. به این شکل ، وقتی که به دالان هیأت می رسیم آشکارا قابل تشخیص است. اینجا همه چیز رنگِ هنر و حماسه دارد. در مسیر رسیدن به خیمه قاب هایی را می بینیم که هر یک ایده های هنر تو ام با اندیشه و معنویت را به تصویر کشیده است.
دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه هنر، هر سال در ایام محرم قاب هایی از آثار هنری خود را ارائه می دهند. که این قاب ها شامل آثار دانشجویان دانشگاه هنر در رشته هایی مانند صنایع دستی، گرافیک، خط و خوشنویسی، طراحی، و گروه فضا سازی است، قاب هایی که در هر شب تغییر می کنند و جایشان را به دیگر آثار دانشجویان می دهند. اینجا نمایشگاهی از کارهای هنری دانشجویان هیأت هنر دانشگاه هنر است.
در حاشیه بازدید از مکان برگزاری سوگواره هنر و حماسه دانشگا ه هنر، علی حیاتی مسئول هیات هنر این دانشگاه به گفت و گو درباره فعالیت های این هیات با خبرنگار ایسنای دانشگاه هنر پرداخت ، که در ادامه  می خوانیم:
اهم فعالیت های هیات هنر دانشگاه هنر را به طور اختصار شرح دهید؟
در ابتدا بایدخدمتتان بگویم ؛ که هیات هنر دارای یک برند بنام موکب است و کار آن تولید محصولات فرهنگی برای سایر هیات های مذهبی است که کلیه ملزومات برگزاری مراسم عزادری محرم را برای آنها تولید می کند، همچنین سود فروش از این ملزومات نیز صرف مخارج هیات هنر می شود.
وی در ادامه افزود: هیات هنر دانشگاه هنر، در کنار تولید ملزومات برگزاری هیات های مذهبی نیز، کتیبه های حرم امام علی (ع)، حضرت معصومعه(س) و کتیبه های مسجد کوفه را هم تولید می کند.
مسئول هیات هنر دانشگاه هنر یاد آور شد: نقطه شروع و گسترش برند موکب از دانشگاه هنر شکل گرفت ، بدین صورت که دانشجویان این دانشگاه ابتدا به صورت دستی آثار هنری را برای خودشان تولید می کردند، اما کم کم با شرکت در نمایشگاه های هنری و رو به رو شدن با استقبال علاقمندان و دوستداران هنر از این آثار، تصمیم گرفتند به سمت تولید انبوه اثرهای مذهبی هنری حرکت کنند. و در این زمینه خوشبختانه موفقیت آمیز عمل کردند.
تفاوت اجرای برنامه های هیات هنر دانشگاه هنر با سایر هیات های مستقر در تهران چیست؟
هیات هنر تمام توجه و هدف خود را برای اهالی هنر و رسانه متمرکز کرده است ، در واقع این هیات محفلی برای کارگروه های مختلف حوزه هنر و رسانه برای نمایش آثار هنری آنها با موضوع محرم است که این آثار در رشته های گوناگون در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد .
هیات هنر دانشگاه هنر در ایام محرم چه برنامه هایی دارد؟
هیات هنر در تاریخ 19 شهریور ماه جاری (ده دوم محرم) بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء ، برنامه های خود را به ترتیب ؛ شامل دمام زنی، قرائت قرآن، زیارت عاشورا، عزاداری و سینه زنی، شعر خوانی، پخش کلیپ تولیدی دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه هنر با موضوع محرم، سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان در محل دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر واقع در خیابان ولی عصر بالاتر از چهار راه ولی عصر، روبه روی خیابان بزرگمهر با حضور اهالی هنر و رسانه برگزار می کند.
انتهای پیام