پویش "طهروون بپوشیم" به کاخ گلستان رسید
سه شنبه 5 دی 1396 بازدید: 744

 پویش "طهروون بپوشیم" با همکاری دستگاه‌های رسمی و متولی حوزه مد و لباس در کنار دانشگاه ها و سازمان های مردم نهاد برپا شده است.

 به گزارش ایسنا واحد دانشگاه هنر ، سرویس مد و لباس هنرآنلاین: پویش "طهروون بپوشیم" در قالب یک دبیرخانه منطقه‌ای و به همت شهرداری تهران و در حوزه طراحی لباس، پارچه و تزئینات لباس از ماه گذشته برپا شده است.

هدف از برپایی این پویش، توجه به فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و تلاش برای تلفیق عناصر زیبایی شناختی هنر در قلب طهران با شاخص‌های نو گرایانه در این بستر از اهداف مهم این طرح است.

به طور مثال، شهردار منطقه ۱۲ تهران در این رابطه گفته است که پویش "طهروون بپوشیم" به واسطه اهمیت ناشی از وجود تهران به عنوان هسته شکل گیری و تولد کلانشهر تهران از عهد صفویه دارای جایگاه ویژه‌ای در میان اهالی فرهنگ و هنر است و برگزاری چنین رویدادهایی ضمن تقویت مفاهیم گردشگری تاریخی و هویتی موجب ایجاد بستری مناسب برای هم افزایی و تعامل با هنرمندان و هنردوستان به جهت خلق آثاری نوآورانه و بدیع می‌شود.

این رویداد با همکاری دستگاه‌های رسمی و متولی حوزه مد و لباس در کنار دانشگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد برگزار شده است.

جشنواره "طهروون بپوشیم" در قالب سلسله نشست‌ها و کارگاه‌های اموزشی و ارائه محصولات مورد نظر با حضور داوران و اساتید به نام دانشگاهی از اواخر آذرماه آغاز و تا پایان بهمن ماه در قلب طهران ادامه خواهد داشت.

یکی از نشست‌های این رویداد، هشتم دی ماه از ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات کاخ گلستان برپا می‌شود.


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 jdart.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir