20 تندیس بوم پاد در آیین پهلوانان طبیعت در دستان فعالان هنر، ورزش و محیط زیست جای گرفت
شنبه 11 مهر 1394 بازدید: 1800

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هنر: در این برنامه که توسط دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی شده بود، دکتر مجابی معاون پارلمانی سازمان محیط زیست پیام معصومه ابتکار، رییس سازمان محیط زیست را که به دلیل سفر به استان مرکزی امکان حضور در این آیین را نداشت برای حضار قرائت کرد.

در بخشی از این پیام آمده بود : در روزگاری به سر می بریم که محیط زیست دچار مشکل است و نیاز به قهرمان دارد . اگر چه حفظ محیط زیست بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران وظیفه همه آحاد جامعه است اما ورزشکاران به دلیل شرایطی که دارند با انگیزه های داوطلبانه گام های ارزنده ای را برای حفظ حفاظت از طبیعت برداشته اند.

پس از قرائت پیام رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست مجابی با اشاره به متن ابتکار گفت : حفظ محیط زیست وظیفه عمومی است و ودیعه ای است که آیندگان در اختیار ما قرا داده اند، متاسفانه امروز بحران محیط زیست کم نیست .بحران موجود در زمینه آب ، آلودگی هوا و انقراض های مختلف زیستی نشان از مشکلاتی است که در زمینه محیط زیست وجود دارد اما خوشبختانه دغدغه اصلی رییس جمهوری و دولت یازدهم محیط زیست است و ما امیدواریم با برنامه هایی که داریم بتوانیم اقدامات موثری برای حل مشکلات انجام دهیم.

تقدیر از 20 نفر از فعالان عرصه محیط زیست بخش دیگر این برنامه بود.

دراین مراسم داریوش مهرجویی کارگردان نام آشنای سینمای ایران تندیس کارگردان برتر بوم پاد را از وزیر ورزش و جوانان دریافت کرد. 

مهرجویی در سخنانی کوتاه با اشاره به حل نشدن معضل آلودگی هوا گفت : من مطلبی نوشتم با این مضموم که شهری مثل نیویورک ،شیکاگو ، لندن و پاریس هم زمانی آلوده بودن اما می بینیم که آلودگی در سال های اخیر در آن کشورها کم شده است .

کارگردان فیلم نارنجی پوش اضافه کرد:راه حل آنها برای کمرنگ کردن آلودگی هوا بسیار ساده بود ،من فکر می کنم ما هم می توانیم این کار را انجام دهیم . آنها خودروهای خراب را از دور خارج می کنند و به افراد اتومبیل نو می دهند بعد خودروهای اسقاطی را بازیافت می کنند

پس از مهرجویی نوبت به وزیر ورزش و جوانان رسید. گودرزی در سخنانی با تایید صحبت های مهرجویی افزود : به نظر من انسان ها باعث تخریب محیط زیست می شوند.

وی افزود : بنا ندارم درباره ضرورت حفظ محیط زیست صحبت کنم اما ورود ورزشکاران ، هنرمندان، سیاستمداران و همچنین اصحاب رسانه برای حفاظت از محیط زیست ضروری است ؛ ورود این دلسوزان باعث می شود حساسیت عمومی دراین باره بالا رود. اعتقاد دارم مردم باید در زمینه چگونگی حفاظت از محیط زیست خود آگاه شوند، چرا که آلودگی محیط زیست مشکلات روحی و جسمی زیادی برای آنان به وجود می آورد. امیدوارم هنرمندان و اصحاب رسانه از طریق مختلف به بالا رفتن آگاهی عمومی در زمینه حفاظت از محیط زیست کمک کنند.

تندیس بوم پاد در بخش موسیقی توسط میثم کرازی به نیما عظیمی نژاد تقدیم شد.

عظیمی نژاد زمان دریافت جایزه گفت: فکر می کنم کمبود در دلسوزی ماست . همه می دانیم که راه حل درست شدن مشکلات چیست اما همراهی و همفکری برای از بین بردن مشکلات وجود ندارد.

رامبد جوان به عنوان برترین مجری بوم پاد از مازیار ناظمی جایزه دریافت کرد.

جوان پس از دریافت این تندیس گفت: متاسفانه همه ما در هر جایگاه و مقامی که هستیم به محیط زیست بی تفاوتیم. باید راهی پیدا کنیم که مشکلات محیط زیستی کمتر شود.

عباس محمدی دیده بان کوهستان نفر بعدی بود که بر روی صحنه آمد تا جایزه برترین نقاش بوم پاد را به محمد کبریا تقدیم کند.

محمد کبریا گفت: احساس میکنم هنرمندان در حوزه هنرهای تجسمی کمتر به ارزش های زیست محیطی و تنوع زیستی پرداخته اند، امیدوارم من و دوستانم بتوانیم جریانی از این جنس بسازیم تا سطح بیداری و دلسوزی مردم را بالا ببریم

همچنین او در مصاحبه با خبرنگاران از اثر متفاوت سال 2015 خود یعنی کتاب داستان دیدبان تالاب خبر داد و افزود این کار متفاوتی از من برای کودکان و نوجوانان خواهد بود

برگزار کنندگان این مراسم، جایزه انجمن بوم پاد را به مرتضی اسلامی دبیر انجمن یوزپلنگ ایرانی تقدیم کردند  

در ادامه نامور عباسیان، عکاس برجسته جایزه برترین عکاس بوم پاد را به استاد علی قلم سیاه تقدیم کرد.

پس از اهدا جایزه به پنج نفر از برترین های بوم پاد، دکتر احمدی،مشاور وزیر ورزش و جوانان به سخنرانی پرداخت.

وی با تقدیر از حافظان محیط زیست گفت : یکی از اقداماتی که در حفظ محیط زیست شکل گرفت دفتر حفاظت از محیط زیست در وزارت ورزش بود.

احمدی افزود : ما با تاکید وزیر ورزش سعی کردیم از طریق تاسیس این دفتر از راه ورزش قدمی در راه حفاظت از محیط زیست برداریم .

بعد از خاتمه سخنان مشاور وزیر ورزش و جوانان بخش دوم اهدا جوایز آغاز شد که دراین بخش نگار جواهریان تندیس برترین بازیگر بوم پاد را به سام نوری اهدا کرد.

نوری پس از دریافت جایزه گفت : برایم کسب این جایزه غیر منتظره بود. حفاظت از محیط زیست وظیفه همه ماست و باید برای رفع بحران بی آبی همه با هم همراهی کنیم.

جایزه بعدی مربوط به ورزشکار بوم پاد بود. صمد نیکخواه بهرامی ،بسکتبالیست تیم ملی جایزه را به دختر علی روغنچی، دوچرخه سوار نمونه داد که خود نتوانسته بود در مراسم حضور یابد.

پس از آن نوبت به تقدیر از خبرنگار بوم پاد رسید که در این بخش مهناز افشار جایزه برترین خبرنگار بوم پاد را به زهرا کشوری اهدا کرد.

جایزه معلم بوم پاد را دکتر اصغر محمدی فاضل به مهندس هوشنگ ضیایی اعطا کرد.

پس از اهدای جوایز محمد درویش، مدیر دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست در سخنانی کوتاه از وزیر ورزش و جوانان و هیات همراه وی برای حمایت از محیط زیست تقدیر کرد و از حاضران خواست آنها را تشویق کنند

جایزه برترین خواننده بوم پاد به رضا یزدانی رسید. یزدانی پس از دریافت جایزه گفت : از 14 سال پیش ترانه های زیادی در زمینه محیط زیست خوانده ام اما این اولین جایزه ای است که در این زمینه به من داده می شود.

او با خواندن بخش هایی از ترانه هایی که در طول این سال ها خوانده گفت : متاسفانه هیچکدام از این ترانه ها از رسانه ملی کشور پخش نشد درحالیکه این ترانه ها برای محیط زیست خوانده شده است. همه ما در حد خودمان سعی می کنیم به حفاظت از محیط زیست کمک کنیم و امیدواریم این تلاش ها دیده شود.

پس از صحبت های رضا یزدانی، مهدی پاشازاده بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال تندیس مستندساز پاد را بهفتح الله امیری برنده سیمرغ بلورین جشنواره فجر اهدا کرد.

امیری پس از دریافت تندیس گفت : خوشحالم که جایزه را از یک استقلالی دریافت کردم. اين جايزه رو تقديم ميكنم به پهلوانان گمنام طبيعت كشورمان، محيط بانان زحمتكش.

در ادامه جایزه کاریکاتوریست برتر بوم پاد به محمدرضا میرشاه ولد رسید. وی بعد از دریافت تندیس بوم پاد چنین گفت :کاریکاتوریست باید حرفش را روی کاغذ بزند، اگر بگذارند می زنیم، خواهش می کنم بگذارید.

افشین مولایی مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان جایزه مولف بوم پاد را به هومن بهمن پور اهدا کرد.

همچنین نیما نکیسا دروازه بان اسبق تیم ملی؛ جایزه برنامه ساز برتر بوم پاد را به الهام پورهادی تقدیم کرد.

پس از آن احمدی، مشاور وزیر ورزش و جوانان بار دیگر برصحنه آمد تا جایزه مدیر ورزشی بوم پاد را به رضا گل محمدی اهدا کند.

آرش میراسماعیلی جودوکار تندیس بعدی را به پرهام دیباج به عنوان برترین فیلمساز بوم پاداهدا کرد.

در ادمه این برنامه منوچهر زندی پیشکسوت ورزشی تندیس رسانه آنلاین بوم پاد این مراسم را به احسان محمدی برای پایگاه خبری تحلیلی زیست بوم اهدا کرد.

لازم به ذکر است جایزه چهره ملی بوم پاد دراین مراسم به عبدالله اشتری مدیرعامل انجمن حفظ محیط کوهستان اهدا شد.

تقدیر از برگزار کنندگان آیین بزرگداشت پهلوانان طبیعت آخرین بخش مراسم بود


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 jdart.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir